HABERLER
   
U14
Olimpik Basket U14 takımımız 15 Şubat 2017 tarihinde Pamukspor Tesislerinde oynanan Feryapı Asya Ligi Küçükler Kategorisi Kırmızı Grup’ta geçen yılın şampiyonu Parlayan Yıldızlar Spor Kulübünü baştan sona üstün oynadığı ve müthiş savunma yaptığı maçta 52-29 yenerek 2 maçta 2 galibiyetle yoluna devam etmektedir.
Maça hızlı başlayan ve tam saha alan presi uygulayan takımımız kaptığı toplarla ard arda sayılar bulup farkı açtıktan sonra maçın kalan bölümünde bu farkı koruyarak karşılaşmayı rahat kazandı. Tüm oyuncularımızın hem savunma hem hücumda katkı yapması ve verilen görevleri başarıyla uygulaması memnuniyet vericiydi
Tüm oyuncularımızı kutluyoruz.


U13
Bu sene oldukça zorlu bir lig olan U13 Seri AA’da yarışan U13 takımımız, grup maçları sonrası Klasman grubunda mücadelesine devam ediyor. Sezon ortası yapılan koç değişikliği ile antrenman tarzını, basketbol felsefesini yenileyen takımımız, klasman grubunda çıktığı ilk maçta Işık Spor Kulübü ile mücadelesi yüksek bir maç oynadı. Karşılaşmayı uzun süre geride götürürken, antrenmanda hiç çalışmamalarına rağmen, koçun planladığı 1-2-2 tam saha alan baskısı ile son 4 dakikada 17 sayı geriden maçı 6 sayı farka kadar indiren U13 takımımız, maçı 42-36 kaybetmesine karşın sonraki maçlar için oldukça umut verdi ve oyuncuların güveninin arttığı gözlemlendi. Proje olarak bir sonraki yılda U14 Seri AA’ya hazırlanan takımımızın artan performansı yüzleri güldürdü.
Maç Sonucu: Işık Spor U13: 42 – Olimpik Basket U13: 36
U13 Takımımız klasman grubunda bir sonraki maçını IBB ile 17 Şubat 2017 tarihinde Maltepe Spor Salonunda 18.30 ‘da oynayacaktır.
Bu maça kadar bu hafta 3 tane antrenman yapacak olan takımız, bu karşılaşmada geçen karşılaşmanın üstüne koyarak devam edip, sahadan daha iyi bir performans ve sonuçla ayrılmanın yollarını arayacak. Takımımıza başarılar dileriz


U14
2010 yılında kurulan kulübümüzün tarihinde ilk kez İstanbul Finallerine kalan takımımız grubunu Fenerbahçe, Darüşşafaka Doğuş ve Acıbadem Üniveristesi2nin ardından 4. Bitirerek önemli bir başarıya imza attı. Bu sene TEOG sınavlarına da hazırlanan sporcularımız, tüm bu stresli zamanlarının içerisinde böyle bir başarı alması bizi gururlandırdı. Hem eğitim hem sporun beraberde başarıyla gidebileceğini kanıtlayan takımımız şu aralar Mayıs ayında başlayacak İstanbul finallerine hazırlanıyor. Bu uzun arayı antrenmanlar ve Feryapı Asya Ligi’ne katılarak değerlendiren takımımız, burada da ilk maçında Potanın Aslanları Spor Kulübünü eksik oyuncularına ve maçta 1 oyuncumuzun kol kemiğinin çatlaması ve eksik kalmamıza rağmen 41-25 yenerek turnuvaya galibiyetle başlamıştır.
U14 takımımız Feryapı Asya Ligi’nde 2. Maçını 15 Şubat 2017 tarihinde saat 20.45’de Pamukspor Tesislerinde Parlayan Yıldızlar Spor Kulübü ile oynayacaktır. Takımımıza başarılar dileriz.